Blog SK

iCan kids - online klub - Cestovanie po Slovensku

Pozdravujeme Vás milí priaznivci Jazykovej školy iCan,
tešíme sa spolu s Vami, že situácia s pandémiou na Slovensku sa zlepšuje a veríme, že čoskoro sa uvidíme aj osobne v priestoroch našej školy. Okrem nových jazykových kurzov pre Vás pripravujeme viacero noviniek. Niektoré priamo v škole, iné v online priestore, keďže cestovanie cez hranice je ešte stále komplikované.

My však pre Vás máme ponuku, ako spoznávať Slovensko a cestovať po ňom takpovediac z pohodlia Vášho domova. Pripravujeme pre Vás nový projekt: iCan kids - online klub. Tento náš projekt bol úspešný a získal finančnú podporu z Úradu Slovákov žijúcich v zahraničí. Veľmi nás teší, že s podporou ÚSŽZ môžeme pre Vás pripraviť balíček online stretnutí formou klubu. Stretnutia budú prístupné pre všetkých, ktorí majú záujem spoznávať reálie a geografiu Slovenska, pamätihodnosti, historické súvislosti a zaujímavosti podľa regiónov Slovenska. Plánujeme pripraviť 4 takéto online stretnutia. To prvé Vás čaká už v júni! A potom od septembra do decembra sa môžete tešiť na ďalšie tri. Prvý iCan kids – online klub bude zameraný na oblasť Bratislavy a jej blízke okolie. Nasledovať budú stretnutia tematicky venované Západnému, Strednému a Východnému Slovensku.

Pre koho je iCan online klub určený? Samozrejme pre všetkých Vás, ktorých zaujíma spoznávanie krajiny svojich predkov, alebo krajiny, v ktorej máte nový domov. Pre Vás, milé deti vo veku 5-10 rokov a pre Vašich rodičov. Dozviete sa veľa nového z histórie, geografie, kultúry daného regiónu a popri tom si budete „obrusovať“ aj svoju slovenčinu.

A ako sa do nášho klubu môžete zapojiť? Sledujte našu stránku a sociálne siete a všetko sa včas dozviete. Nezabudnite - prvé stretnutie na Vás čaká už v júni. Zabavíte sa, ale aj sa poučíte a dozviete veľa nového. Budete super pripravení, keď sa otvoria hranice a vy si budeme môcť svoje vedomosti nadobudnuté v online klube overiť a pozrieť na vlastné oči na svojich výletoch po Slovensku.

1. 05.06.2021 o 10:00 (Belgicko, Francúzsko, Guernsey, Holandsko, Írsko, Jersey, Luxembursko, Man, Monako, Spojené kráľovstvo)

2. 12.06.2021 o 10:00 (Česko, Lichtenštajnsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Švajčiarsko)

3. 19.06.2021 o 10:00 (Alandy, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Island, Litva, Lotyšsko, Nórsko, Svalbard, Švédsko)

4. 26.06.2021 o 10:00 (Albánsko, Andorra, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čierna Hora, Gibraltár, Grécko, Chorvátsko, Malta, Portugalsko, San Maríno, Severné Macedónsko, Srbsko, Španielsko, Taliansko, Vatikán, Bielorusko, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina)