Blog SK

Výsledky skúšky (Doplňujúca skúška) pre farmaceutov na Slovensku

O profesiu farmaceuta bol vždy záujem. Napríklad na stránke profesia.sk môžeme vidieť, že v priemere je vždy okolo 200 pracovných ponúk pre farmaceutov, čo robí toto povolanie cenným a perspektívnym. Pravidelne si prezeráme aj tematické skupiny cudzincov na Slovensku na sociálnych sieťach a môžeme vidieť, že je potrebné, aby lekárne mali zamestnancov, ktorí ovládajú cudzie jazyky, vrátane ukrajinčiny, ruštiny a angličtiny.
Dňa 26. apríla 2024 sa na Slovensku konala skúška pre farmaceutov, ktorá ukázala dôležitosť intenzívnej a odbornej aj jazykovej prípravy. Podľa informácií od priamych účastníkov a našich nových študentov sa v skupine 25 ľudí podarilo úspešne absolvovať skúšobnú fázu len 2 ľuďom. To je štatistika, ktorá nás núti zamyslieť sa nad dôležitosťou prípravy.

Na základe výsledkov skúšok môžeme konštatovať, že by ste nemali strácať čas spoliehaním sa na šťastie alebo náhodné znalosti. Najbližšia skúška je o šesť mesiacov (22. novembra 2024) a to je ideálny čas začať sa na ňu pripravovať už teraz.

Tím iCan School je pripravený vám s tým pomôcť. Náš kurz ponúka systematické štúdium materiálu, ako aj analýzu a komunikáciu o témach, ktoré sa objavujú v testoch. Pamätajte, že úspech nie je náhoda, ale výsledok starostlivej prípravy a tvrdej práce.

Prihláste sa na kurz slovenského jazyka pre lekárov, zubárov, farmaceutov a zdravotné sestry z iCan School a naštartujte svoju cestu k úspešnej kariére farmaceuta!

REGISTRÁCIA NA KURZ

PODROBNOSTI O KURZE