Blog SK

Kedy budeme môcť vrátiť vyučovanie do školy?

Od 8. Februára 2021 funguje na Slovensku tzv. COVID-automat. Ide o protokol, ktorý reguluje rôzne obmedzenia šírenia koronavírusovej infekcie v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie v regióne. Epidemiologická situácia sa určuje na základe viacerých ukazovateľov pre mestá a krajinu ako celok.

Celkovo je definovaných sedem stupňov COVID-automatu: od 4. úrovne varovania (najnebezpečnejšej) po úroveň monitorovania.
Konzultovali sme sa s úradom verejného zdravotníctva a boli sme informovaní, že otvorenie jazykových škôl pre denné vzdelávanie je možné po vstupe do prvého stupňa varovania (Bratislava je teraz v treťom stupni varovania). Podmienkou návštevy jazykovej školy v tomto prípade bude negatívny test na COVID nie staršieho ako 7 dní.
Akonáhle to epidemiologická situácia dovolí, radi vrátime vyučovanie do priestorov našej školy, dúfame, že sa to stane v najbližších mesiacoch!

Medzitým od marca otvárame nové skupiny Slovenčiny pre začiatočníkov (A1). Môžete začať študovať online a pokračovať v škole získaním víza typu D na účely štúdia, keď dostaneme povolenie otvoriť sa.

Máme tiež kurzy iných jazykových úrovni.
Ak sa chcete zaregistrovať na kurzy, vyplňte prosím formulár

Čakáme na vás na kurzoch v našej škole!