Súkromná jazyková škola iCan
Štúdium slovenského a anglického jazyka v Bratislave
(+421) 905 460 194
Pre život, štúdium a podnikanie
pre život, štúdium a podnikanie

Univerzita Komenského

Bratislava
Univerzita Komenského
Univerzita Komenského v Bratislave je jednou z najznámejších vysokých škôl v krajine. Je to prvá a najväčšia slovenská univerzita, kde študovalo už viac ako sto tisíc študentov! Táto vzdelávacia inštitúcia bola založená v roku 1919 a doteraz má vedúce postavenie v systéme vysokého školstva na Slovensku.

Tu bolo vyvinutých a navrhnutých veľa medzinárodných a národných výskumných projektov. V súčasnej dobe má univerzita trinásť fakúlt, na ktorých sa vyučuje viac ako 1300 odborov. Vzdelávanie na tejto vysokej škole získava viac ako 28 tisíc študentov v rôznych formách a úrovniach výučby. Medzi nimi je asi 2000 zahraničných študentov z osemdesiatich krajín sveta. Každý rok univerzita prijme asi 7000 nových študentov. Existujú bakalárska, magisterská a doktorandská formy štúdií. Študenti si môžu vybrať medzi diaľkovým a denným štúdiom.

Výučba prebieha prevažne v slovenskom jazyku. K dispozícii je tiež program v nemčine, francúzštine a angličtine. Vzdelávanie na slovenskom oddelení je zadarmo, vrátane cudzincov. Štúdium v cudzích jazykoch je spoplatnené, náklady - od 3 tisíc Eur (Fakulta managementu) do 11 tisíc Eur (Lekárska fakulta) za akademický rok. Podať prihlášku je nutné pred koncom marca, skúšky sú v júni a zápis sa koná v júli. Predpokladom pre štúdium na tejto univerzite sú prijímacie skúšky, ale náhradou za jednu z nich môže byť potvrdenie vo forme vhodného certifikátu.
 

Novinky
Hodnotenia, recenzie
Dobrý deň drahá škola a pozdravujem všetkých, ktorí tu už študujú alebo sa len na to chystajú! Študujem angličtinu v iCan len niekoľko mesiacov, a už si jasne uvedomujem, že som si vybrala skvelú školu. Miesto, kde sa nachádza, učitelia, učebné materiály - to všetko je na veľmi vysokej úrovni. Veľmi rada chodím na hodiny. V triede nemávam žiadne komplexy alebo strach urobiť chybu a povedať niečo zle. Učiteľ vždy láskavo opraví, vysvetlí a naučí.
Viktoria, Bielorusko
Dokumenty
Najlepšie univerzity na Slovensku
 • Univerzita Komenského Bratislava
  Univerzita Komenského
  Bratislava
 • Slovenská technická univerzita Bratislava
  Slovenská technická univerzita
  Bratislava
 • Ekonomická univerzita Bratislava
  Ekonomická univerzita
  Bratislava
 • Vysoká škola manažmentu Bratislava a Trenčín
  Vysoká škola manažmentu
  Bratislava a Trenčín
 • Slovenská zdravotnícka univerzita Bratislava
  Slovenská zdravotnícka univerzita
  Bratislava
Kde sa nachádzame
Lazaretská 8 (1. poschodie)
811 01 Bratislava, Slovensko
E-mail:
ican@icanschool.sk
Теl.:
(+421) 905 460 194
Skype:
icanschool
Hľadajte nás: